Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tvorba Barevného nicku:

Podrobně i pro počítačově nezdatné, popis jak si udělat barevné jméno, jak navolit kupříkladu zmáčknutím jedné klávesy pordrav ostatním a nebo třeba rychlou změnu nicku při ukončení mapy.

Předem popíši pár rad které se vztahují k níže popsaným postupům.
Barvy se specifikují tím že před číselnou hodnotu barvy napíšete znak "^" ta se nejlépe napíše tak že si přepnete klávesnici na anglickou (bud vpravo ťuknete na CS a přepnete na EN nebo zmáčknete na klávesnici levý "Alt" a zároveň levý "Shift" dále zmáčknete levý "Shift" a zároveň klávesu se stříškou (6,ž), zpět českou klávesnici navolíte opětovným postupem jako na anglickou). Barvy jsou definovány číslem a to takto:
^1 ^2 ^3 ^4 ^5 ^6 ^7 ^0

Dále doporučuji v "Průzkumníku" nastavit zobrazování známých přípon a to tak že spustíte "Průzkumník", v menu vyberete "Nástroje" dále "Možnosti složky"dále "Zobrazit" a dále odznačíte zatržítko u řádku "Skrýt příponu souborů známých typů" a potvrdíte.
Taktéž doporučuji zkopírovat si soubory které budete modifikovat někam jinam aby při případném nezdaru na poprvé jste mohli vrátit "originály" a začít znovu :

Začneme barevným jménem:
Je to velmi prosté vybaveni předchozím textem :) Spustíme hru a zvolíme "Multiplayer Options" vlevo do "Player Name:" napíšem své barevné jméno. Můžeme použít třeba na každé písmeno jinou barvu, například jméno takto vybarvené: Kakabus
Napíšeme postupným měněním barev takto: ^1K^2a^3k^4a^5b^6u^7s

Dále si "nabindujeme" hlášku, třeba "Ahoj všichni nulaři" kterou stále psát je otravné a přitom stačí zmáčknout jednu klávesu. Budeme ale muset upravit soubor který se nachází v adresáři ...Call of DutyMain
Jmenuje se "config_mp.cfg" , takže otevřeme tento soubor nějakým editorem, kupříkladu "Poznámkový blok" který je součástí všech Windows, nelekejte se vypadá nečitelně protože řádkování textu zde nejní pro poznámkový blok čitelné, oddělení řádek je takový ten obdélníček :). Je jedno kam takže třeba nakonec připíšeme toto:
bind O "say ^1Ahoj všichni nulaři" a soubor uložíme.
Tím jsme si nastavili že když kdykoli ve hře zmáčkneme klávesu "O" tak se hláška sama napíše jako naše zpráva a bude červeně. Samozřejmě i zde můžeme použít jakékoli barvy klidně i po písmenku jako jsme dělali při "barvení" našeho jména :)
Takto si můžete navolit více různých textů na různé klávesy ale pozor, důležité je, aby jste za prvé, vždy nabindovali jinou klávesu (v příkladu "O") a také nepoužily již používanou klávesu kerou jste si navolili na ovládání hry!

Dále si uděláme skriptík, který nám po zmáčknutí navolené klávesy, při ukončení mapy začne měnit náše jméno na to co si navolíme.
Za prvé si "nabindujeme" klávesu kterou budeme skriptík spouštět. Uděláme to stejně jako v předchozím příkladu ale místo "say" napíšeme "exec" a místo textu hlášky dáme název scriptu (který si dále popíšeme) který chceme spustit. Jako příklad uvedu třeba takto:
bind P "exec color-name.cfg"
Ve hře kdykoli zmáčknete klávesu "P" se spustí váš script nazvaný "color-name.cfg"
A teď jak vytvoříme script, nejní to nic jiného než holý text který vytvoříte třeba pomocí již zmiňovaného poznámkového bloku který je součástí všech windows ve složce "Příslušenství", tedy ho spustíme a napíšeme script třeba takto:

// Zmena barev 0 - 7 celeho nicku
set name ^0K^0a^0k^0a^0b^0u^0s^0:)
wait 10
set name ^1K^1a^1k^1a^1b^1u^1s^1:)
wait 10
set name ^2K^2a^2k^2a^2b^2u^2s^2:)
wait 10
set name ^3K^3a^3k^3a^3b^3u^3s^3:)
wait 10
set name ^4K^4a^4k^4a^4b^4u^4s^4:)
wait 10
set name ^5K^5a^5k^5a^5b^5u^5s^5:)
wait 10
set name ^6K^6a^6k^6a^6b^6u^6s^6:)
wait 10
set name ^7K^7a^7k^7a^7b^7u^7s^7:)
wait 10
// Defaultni nick v barvach
set name ^1FragMan™

Poté soubor uložíme do adresáře ...Call of DutyMain s názvem přesným jak jsme si předtím nabindovali a to "color-name.cfg"
Script se uloží ale s příponou "color-name.txt" a proto je nutné přejmenovat koncovku na "color-name.cfg" toť vše, jak jednoduché :)
Jenom bych dodal že samozřejmě si můžete změnit barvy (změnou čísel) a změnit písmena protože bych nerad aby na trubce hrálo 15 Kakabusu :)))
Můžete si script prodloužit o mnohem více řádek ale doporučuji nepřekračovat cca 150 řádků protože pak se to nestačí vypsat, taktéž nepoužívejte přímo ve hře ale jen při ukončení kola do výsledkové listiny než se začne nahrávat další mapa a to proto že to otravuje ostatní a taky by jste mohli bejt vykopnuti ze serverů které mají spuštěnu ochranu proti "spamu"

 

Bindy

Pomocí bindu ve hře napište do konzole (~) /bind "klavesa" name "novy_nick" (Enter).

Co je vlastní hláška? To je hláška, kterou si sami napíšete na zovelné tlačítko klavesnice. A jak? Asi takto.

Ve hře zmačkněte tlačítko konzoli pod ESC ( ~ ) a napište :
Pro všechny - /bind klávesa say text
Pro team - /bind klávesa say_team text
Smazat klávesu - /unbind klávesa

- Potvrďte Enter
- /bind "K" say "Ahoj všichni" = když zmáčknete klávesu "k" vždy to napíše "Ahoj všichni".

 

Točení dema


Ve hře zmačkněte tlačítko konzoli pod ESC ( ~ ) a napište:
/record název - Spustit natáčení
/stoprecord - Zastavit natáčení
/demo název - Přehrát natočené demo

- Potvrďte Enter
- Demo se ukládá stejně jako obrázky do Call of Duty - Main - demos (screenshots)
- Přehrát demo můžete buď napsáním do konzole ( /demo "název" ) nebo přehrávačem dem.

 

Ostatní bindyVe hře zmačkněte tlačítko konzoli pod ESC ( ~ ) a napište:
/disconnect - Odpojit ze hry do menu
/reconnect - Připojit se zpátky do hry
/kill - Zabít se
/screenshotJPEG - vyfotit screenshot (obrázek)
/bind "klavesa" name "nový_nick" - Přejmenovat se
/map mp_carentan - mapa se změní na mapu carentan
/map_restart - restart mapy
/cg_lagometer 1 - měření lagu (vypnete 0)
/cg_drawfps 1 - měření FPS "počet obrázku za sekundu" (pokud máte míň jak 30 hrozí LAGY!)
/com_maxfps 125 - nastaví maximalní FPS na 125
/r_drawsun 0 - vypnutí slunce (Pro pomalejší stroje) - opět zapnete /r_drawsun 1
/r_fastsky 0 - pro slabší grafiky - opět zapnete /r_fastsky 1

- Potvrďte Enter